O nás

Kto sme a čo robíme?

Sme skupina psychológov, sociálnych pracovníkov, študentov (psychológie a sociálnej práce) s túžbou v srdci pomáhať ľuďom. Od roku 2012 sme súčasťou občianskeho združenia IPčko. Sme na takýto typ pomoci odborne vyškolení, máme ukončené špeciálne akreditované vzdelávania (330 hodín) a pracujeme pod neustálou expertnou supervíziou. Chceme tu byť pre ľudí, najmä mladých, ktorí sa nachádzajú v náročných životných situáciách. Okrem poradcov (dobrovoľníkov), ktorí sú každý deň na chate s klientmi v ťažkostiach, pracujú pre ich dobro aj členovia správnej rady a vedenie IPčka. Naše občianske združenie IPčko chce byť vďaka týmto vlastnostiam miestom skutočného stretnutia človeka s človekom.

Krízová linka pomoci

Krízová linka pomoci poskytuje psychologickú pomoc pre ľudí v kríze nonstop, anonymne a bezplatne prostredníctvom telefónu (0800 500 333), emailu (poradna@ipcko.sk), chatu alebo videa (09:00-19:00). 

chcem sa zabiť - chatova poradňa

Internetová linka dôvery pre mladých ľudí

Máš pocit, že to už ďalej nejde a už naozaj nevládzeš? Také veľké bremeno je pre jedného človeka neúnosné. Nenes ho sám. Nezostávaj v tom sám. Sme tu pre Teba!

Dobrá linka

Dobrá linka  je internetovou poradňou pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorú sme spustili v roku 2018. Na Dobrej linke Ti chceme vytvoriť bezpečný priestor v online svete, ktorý bude rešpektovať aj to, že máš zdravotné znevýhodnenie. Veľmi chceme, aby si u nás našiel/našla pochopenie, podporu a pomoc v priateľskom a prijímajúcom prostredí.

Budeme veľmi radi, ak nám napíšeš na www.dobralinka.sk, kde sme pre Teba online každý pracovný deň od 15:00 do 20:00. Naše poradenstvo je anonymné, online a bezplatné. Napísať nám môžeš kedykoľvek aj e-mail na poradna@dobralinka.sk. Najneskôr do 3 dní máš naň od nás odpoveď!

chcem sa zabiť - tím dobrá linka
chcem sa zabiť - Hmmm podcast

Online terénna práca

Vďaka projektu Online terénnej práce už od roku 2013 vyhľadávame v online priestore (najmä na sociálnych sieťach) ľudí v kríze a poskytujeme im potrebnú psychologickú pomoc. Nakoľko z našich skúseností vieme, že mladí ľudia v náročných situáciách často hľadajú pomoc na sociálnych sieťach alebo diskusných fórach, kde sa stretávajú vo veľkej miere s rizikovým a ohrozujúcim obsahom, rozhodli sme sa vytvárať a šíriť pozitívny, pomáhajúci a korektný obsah prostredníctvom videíčlánkovblogovpodcastov,… Taktiež pripravujeme mobilnú aplikáciu na prevenciu depresívnych a suicidálnych ideácií a tendencií. Viac o Online terénnej práci sa môžete dozvedieť TU a TU.

Pre odborníkov

Mladí ľudia trávia na internete množstvo času. Virtualitu vnímajú ako normálnu a prirodzenú cestu komunikácie a zdroj informácii.  No často sa cítia sami a keď prežívajú pocity strachu a úzkosti, sú v krízovej situácii a majú pocit, že nič nemá zmysel, často hľadajú podporu a pomoc na internete. Ak máte možnosť komunikovať s mladými aj online a priblížiť sa im aj v ťažkých chvíľach, náš kurz môže byť veľkou pomocou.
Online krízová intervencia – akreditovaný kurz pre odbornú verejnosť sme pripravili pre pracovníkov s mládežou a s deťmi (psychológovia, výchovní poradcovia, sociálni pracovníci, psychiatri, špeciálni pedagógovia,…).
chcem sa zabiť - pre odborníkov