Kontakty pomoci

Potrebujem pomoc

Požiadať o pomoc nie je hanbou ani zlyhaním – práve naopak. Z našich skúseností vnímame, že požiadať o pomoc chce naozaj veľa síl a neskutočnú dávku odvahy. Niekedy je bremeno, ktoré nám život nadelil príliš ťažké pre jedného človeka a je úplne v poriadku ak o tom niekomu povieme a pomôže nám to bremeno chvíľu niesť a zmenšiť.

Ak Ti je ťažko, neostávaj v tom sám. Máme pre Teba nonstop k dispozícii poradcov, ktorí sa s Tebou o Tvojich ťažkostiach porozprávajú. Je to anonymné a bezplatné. Môžeš im zavolať cez telefón, napísať cez chat, napísať e-mail alebo si s nimi môžeš dohodnúť videoporadenstvo. Je len na Tebe, čo Ti vyhovuje viac.

Ak Ti je ťažko, neostávaj v tom sám. Máme pre Teba nonstop k dispozícii poradcov, ktorí sa s Tebou o Tvojich ťažkostiach porozprávajú. Je to anonymné a bezplatné. Môžeš im zavolať cez telefón, napísať cez chat, napísať e-mail alebo si s nimi môžeš dohodnúť videoporadenstvo. Je len na Tebe, čo Ti vyhovuje viac.

Chat

Ak sa chceš porozprávať cez chat, je to jednoduché, chatová aplikácia sa Ti už otvorila v pravo dole. Hovoriť tak môžeš s jedným z našich kolegov – vyškolených psychológov, ktorí len čakajú, že sa ozveš. Môžeš tak urobiť anonymne, bezplatne a nonstop. Podrobné informácie fungovaní tejto psychologickej služby pomoci nájdeš na ipcko.sk.

Pre deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím pre čo najlepšiu komunikáciu a efektivitu spolupráce odporúčame použiť poradenstvo na Dobrej linke, ktorá funguje rovnakým spôsobom ako IPčko.sk, avšak jej stránka a odborníci sú prispôsobení Tvojim potrebám. Presvedčiť sa o tom môžeš na stránke Dobrej Linky každý pracovný deň od 15:00 do 20:00, alebo e-mailom na poradna@dobralinka.sk.

Email

Ďalšou možnosťou je, kontaktovať našich psychológov prostredníctvom e – mailu. Napísať nám môžeš na poradna@ipcko.sk zo svojej e-mailovej adresy. Ak od nás nedostaneš odpoveď do 24 hodín, skontroluj si spam alebo či nemáš plnú schránku. Tešíme sa na Tvoj mail!

Telefón

Ak Ti viac vyhovuje telefonická komunikácia, môžeš sa obrátiť na viaceré slovenské čísla.

Krízová linka pomoci poskytuje nonstop, anonymnú a bezplatnú psychologickú pomoc v kríze na čísle 0800 500 333. Ak máš do 18 rokov, určite v prípade potreby kontaktuj Linku detskej istoty na čísle 116 111. Dovoláš sa tam kedykoľvek – linka funguje nonstop, anonymne a bezplatne vrámci SR. Ak si v zahraničí, môžeš toto číslo použiť tiež, no dovoláš sa do niektorej z liniek dôvery v jazyku krajiny, kde sa nachádzaš.

Využiť môžeš aj Linku detskej dôvery v pracovných dňoch od 14,00 do 20,00 na čísle: 055/234 72 72.

Ak si dospelý, Liga za duševné zdravie Slovensko prevádzkuje bezplatnú nonstop linku dôvery Nezábudka – volaj na 0800 800 566.

Ďalšie užitočné kontakty nájdeš aj v tomto článku.

Ak máš svojho terapeuta/terapeutku, psychiatra/psychiatričku, psychológa/psychologičku, veľmi odporúčame, aby o Tvojej ťažkej situácii vedel aj on/ona, kontaktuj ho/ju.